Tandem Gnabri-Levandovski uništio Čelsijeve evropske snove

Poljak prvo asistirao, a onda golom stavio tačku na trijumf u Londonu
1272 pregleda 0 komentar(a)
Dvostruki strijelac: Serž Gnabri, Foto: Beta/AP

Bajern je otkrio i iskoristio sve mane Čelsija - pobjeda od 3:0 jasno pokazuje ko je favorit za plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

Bavarci su dominirali na "Stamford bridžu", u prvom poluvremenu nije bilo golova samo zahvaljujući golmanu domaćina Viliju Kabaljeru (Tomas Miler je i pogodio prečku), a onda je naplaćeno sve u nastavku.

Dvije majstorske asistencije Roberta Levandovskog, u 51. i 54. minutu, za Serža Gnabrija donijeli su njemačkom gigantu dva gola prednosti, pa je već tada bilo jasno da "plavci" ne mogu da pariraju, da je četvrtfinale predaleko.

Bajern ni tada nije stao, jer je morao da se "potpiše" i Levandovski - sada je njemu asistent bio Alfons Dejvis, a Poljak je rutinski u 76. minutu postavio konačan rezultat 11. pogotkom u Ligi šampiona ove sezone.

Levandovski je kasnije natjerao Markosa Alonsa da dobije crveni karton, ali svakako Čelsi u revanšu teško može da se vrati u igru...

Bajernu je ovo sedma pobjeda u evropskoj eliti ove sezone u isto toliko utakmica - uz gol-razliku 27:5.