Mitrović promašio penal, pa u 94. pogodio za pobjedu, novi trijumf Lidsa

Napadač Fulama postigao 23. gol u prvenstvu
3909 pregleda 0 komentar(a)
Mitrović, Foto: Twitter.com/fulhamfc
Ažurirano: 26.02.2020. 23:13h

Aleksandar Mitrović prošao je večeras put od tragičara do heroja - igrao se 89. minut kada je golman Svonsija, Vudmen pri rezutatu 0:0 odbranio penal napadaču Fulama i umirio publiku na "Krejven Kotidžu".

Djelovalo je da će meč biti završen bez pobjednika, ušlo se u sudijsku nadoknadu, a onda je ponovo na scenu stupio Mitrović. U 94. minutu odlčno je reagovao na centaršut Kamare i u svom stilu, glavom, zatresao mrežu "labudova", iskupio se za promašen penal i svom timu donio nova tri boda.

Mitrović je postigao 23 gola u prvenstvu ove sezone.

Fulam je na trećoj poziciji sa šest bodova manje od Lidsa, koji je slavio na gostovanju Midlzbrou. Jedini gol za tim Marsela Bijelse postigao je Klih u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Tim iz Jorkšira upisao je treći vezani trijumf i ima četiri boda manje od vodećeg VBA.

Šefild venzdej je bio bolji od Čarltona (1:0) i prekinuo niz od šest mečeva bez pobjede u Čempionšipu.

Gol za ekipu Gerija Monka postigao je Flečer u 95. minutu.

Barnsli je slavio na gostovanju Halu, a Vigan je bio bolji od Redinga.