Lion ide u Torino da kompletira senzaciju, Juve blijed u Francuskoj

2436 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Liona slave gol Tusara, Foto: AP

Lion je priredio iznenađenje na svom terenu, pobijedivši Juventus 1:0 i pomalo neočekivano zakomplikovao posao šampionu Italije, koji bi revanš mogao da odigra na praznom stadionu, ukoliko se ne smiri situacija sa koronavirusom.

"Lavovi" su velikom borbom i uz malo sreće ostvarili prvu pobjedu u pet međusobnih susreta protiv "stare dame".

U prvom dijelu Lion je bio bolji. U 21. minutu Kara Ekambi je glavom nakon kornera pogodio prečku.

Zasluženo vođstvo Lionu je donio Luka Tusar na asistenciju Hosema Uara deset minuta kasnije

Francuzi su u 40. minuti imali još jednu odličnu priliku, ali je Ekambi tukao preko gola. Juventus u prvih 45 minuta nije pokazao ništa, a kako je igrao dovoljno pokazuje podatak da u prvih 45 minuta nije uputio niti jedan udarac u okvir domaćeg gola.

Juve je u drugom dijelu pojačao pritisak, Dibala i Iguain su imali dobre pozicije, ali, kada se sve sabere, gosti nisu pokazali dovoljno da bi izgbjegli poraz.