Lider pao u Petrovcu, remi Zete i Budućnosti

Sutjeska poražena u Petrovcu (1:0), a nakon remija u Golubovcima, Budućnost je smanjila zaostatak za Nikšićanima na 12 bodova
Zeta - Budućnost, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 24.02.2018. 18:05h

Lider je poražen od "fenjeraša", Petrovac je pobijedio Sutjesku 1:0 i vratio nadu da može da se bori za opstanak.

Gol odluke, za četvrti trijumf ove sezone, postigao je Balša Boričić u 57. minutu.

Sutjeska je doživjela drugi poraz ove sezone, u kojoj ima i 15 pobjeda i tri neriješena rezultata.

Derbi 20. kola Telekom Prve lige završen je bez pobjednika - Zeta i Budućnost su u na Trešnjici igrali neriješeno 1:1.

Povela je Budućnost golom Darka Nikača u 32. minutu, nakon slobodnog udarca Camaja. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Goran Milojko, evrogolom u 80. minutu.

Pobjede kod kuće upisali su Mladost, Grbljac i Iskra.

Mladost je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladala Dečić 2:0 i upisala sedmi trijumf ove sezone. Do pobjede došla je golovima Marka Ćetković u 57. i Admira Adrovića u 84. minutu iz jedanaesterca.

Iskra je u Danilovgradu savladala Kom Eurozoks 3:0, a do sedme pobjede vodili su je Irfan Šahman golovima u 24. i 84. i Bogdan Milić u 70. minutu.

Grbalj je u Radanovićima, u nastavku u utorak prekinutog meča, pobijedio Rudar 1:0.

Odlučujući pogodak, za šesti trijumf ekipe iz Radanovića, postigao je Nikola Popović u 61. minutu.

Ivanović i dalje na čelu liste strijelaca

Golgeter Sutjeske Igor Ivanović sa devet postignutih golova i dalje zauzima prvu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje poslije 20. kola ima napadač Zete, Nikola Krstović, Božo Marković iz Sutjeske, postigao je sedam, a po šest doskorašnji golgeter Budućnosti, Alen Melunović i fudbaleri Mladosti, Marko Ćetković i Admir Adrović.

Po pet puta u listu strijelaca upisali su se Ivan Vuković iz Grblja i napadač Iskre, Bogdan Milić, a četiri puta Milivoje Mrdak (Rudar), Stefan Đorđević (Petrovac), Ivan Racković (Dečić), Iljir Camaj (Dečić), Bojan Božović (Sutjeska), Igor Vujačić (Zeta), Radoš Dedić (Kom), Milivoje Raičević (Budućnost), Darko Nikač (Budućnost) i Boris Došljak (Iskra).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.