2272 pregleda 3 komentar(a)
Fudbaleri Rudara, Foto: Savo Prelević

Kakav debakl šampiona, kakva pobjeda Rudara.

Fudbaleri pljevaljskog tima deklasirali su Sutjesku čak sa 5:1!

To je najteži poraz Sutjeske još od 23. aprila 2016. godine, kada je Budućnost slavila u Nikšiću 4:0.

Petardom pod Golubinjom vjerovatno je riješeno i prvenstvo, jer aktuelni prvak ima 11 bodova manje od lidera iz Podgorice.

Rudar je, s druge strane, nastavio put ka vrhu i od kandidata za ispadanje došao do kandidata za Evropu.

Početak meča je nagovijestio i epilog. U petom minutu, štoper gostiju Šofranac je skrivio penal i dobio crveni karton.

Brazilac Tijago Farija je pogodio sa bijele tačke, da bi Igor Ćuković, bivši igrač Sutjeske, u 21. minutu povisio na 2:0.

Vule Vujačić je riješio sve dileme oko pobjednika, pogotkom u 47. minutu.

Smanjio je Miloš Vučić iz penala, a Tijago još jednim golom sa 11 metara povisio na 4:1.

Konačan rezultat postavio je još jedan nekadašnji igrač Sutjeske Nikola Stijepović u 83. minutu.

Utakmica je bila prekinuta desetak minuta početkom drugog poluvremena - delegat meča je tražio da se ispraznio dio tribina sa gostujućim navijačima zbog neprikladnog skandiranja.