Neobične scene u Hofenhajmu zbog transparenta: Fudbaleri Bajerna popravljali gol razliku, pa prestali da igraju

Bajernovi navijači ne vole gazdu Hofenhajma, Dortmund i Menhengladbah u formi
11749 pregleda 0 komentar(a)
Navijači Bajerna u Hofenhajmu, Foto: AP
Ažurirano: 29.02.2020. 20:32h

Bajern se poigravao u Hofenhajmu do 78. minuta, kada je meč prekinut na desetak minuta, nakon što su navijači gostujućeg tima objavili transparent kojim su vrijeđali predsjednika Hofenhajma Ditmara Hopa.

Sudija je zaustavio igru i poslao igrače u svlačionicu. Fudbaleri Bajerna su molili navijače da uklone natpis, što su oni i učinili, pa je utakmica nastavljena.

U znak solidarnosti sa Hofenhajmom, a protesta zbog ponašanja svojih navijača, Bavarci su u dogovoru sa domaćim igračima bukvalno prestali da igraju - fudbaleri oba tima su samo dodavali loptu jedan drugome.

Podršku Hopu pružio je i Bajernov čelnik Karl-Hajnc Rumenige koji je bio uz njega na tribinama.

Sve je do tog trenutka bilo jasno, Bajern je vodio 6:0 i zadržao lidersku poziciju nakon 24. kola, sa 52 boda.

Do 15. minuta je Bajern otklonio sve dileme, jer je Gnabri pogodio u 2. minutu, Džošua Kimih u sedmom, a Džošua Cirkze u 15. minutu.

Brazilac Kutinjo se upisao dva puta, u 33. i 47. minutu.

Leon Gorecka je postavio konačan rezulatat u 62. minutu.

Dortmund je zadržao četiri boda zaostatka za liderom Bajernom, pošto je slavio protiv Frajburga na "Vestfalenu". Jedini pogotak postigao je Džejdon Sančo u 15. minutu. Dortmund ima 48 bodova

Odličnu formu potvrdio je i Menhengladbah, koji je pobjedom u Augsburgu došao do 46 bodova, ali ima i utakmicu manje.

Majnc je slavio važnu pobjedu nad fenjerašem Paderbornom 2:0, i sada je uz utakmicu više četiri boda iznad zone baraža.

Pobjeda Kelna u Berlinu protiv Herte od 5:0, nije bila slučajna! Pokazali su "jarčevi" danas sjajnu formu na svom terenu sa Šalkeom 3:0, što je četvrta pobjeda Kelna ovog proljeća. Šalke je očajan nakon zi9mske pauize i ne zna za triojumf - po tri poraza i remija. Kekn ima 29 bodova, Šalke 36.