Vigan šokirao VBA, Fulam siguran protiv Prestona

VBA je i dalje lider, ali sa bodom prednosti u odnosu na Lids
1927 pregleda 0 komentar(a)
Dealj sa meča VBA i Vigana, Foto: Twitter.com/WBA

Velika borba za plasman u Premijer ligu vodiće se do samog kraja sezone - danas su odigrani mečevi 36. kola u Čempionšipu, a najveće iznenađenje je poraz VBA.

Tim Slavena Bilića dočekao je na "Hotornsu" Vigan i pognutih glava napustio stadion. Gosti su slavili minmalnim rezultatom, a jedini gol postigao je Morsi u 73. minutu.

Vigan je osvojio bitna tri boda u borbi za opstanak.

VBA ima 69 bodova, bod više od drugoplasiranog Lidsa, koji je u prvom meču današnjeg programa slavio na gostovanju Halu - 0:4.

Treće mjesto i dalje pripada Fulamu. Tim Skota Parkera bio je bolji od Prestona 2:0 i nastavio borbu za direktan ulazak u Premijer ligu. "Kolibari" su poveli u 50. minutu kada je Njudžent zatresao sopstvenu mrežu, a konačan rezultat postavio je Kamara u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Do kraja sezone prava bitka vodiće se i za ostale pozicije koje vode u plej-of. Razlika između četvrtoplasiranog Notingem foresta i Kardifa koji je na 11. poziciji je svega osam bodova. Doduše, "šumari" tek u ponedjeljak protiv Midlzbroa treba da odigraju meč 36. kola.

Brentford je ispustio dva gola prednosti na gostovanju Kardifu i morao je da se zadovolji bodom. Pobjednika nije bilo u duelu Belkburna i Svonsija, a Derbi je u gostima bio ubjedljiv protiv Šefild venzdeja.