Sedmica Atalante u Lećeu uz het-trik Sapate, Roma osvojila Sardiniju

Bilo je 7:2 za "boginju", Kaljari - Roma 3:4
2104 pregleda 0 komentar(a)
Atalanta je pregazila Leće, Foto: Flashscore.com
Ažurirano: 01.03.2020. 20:46h

Iz sedmice u sedmicu stiže potvrda - Atalanta igra najbolji fudbal u Seriji A.

Po ko zna koji put ekipa Đanpjera Gasperinija je to demonstrirala danas u Lećeu kojem je dala osam golova - na kraju je bilo čak 7:2.

Šou je imao Duvan Sapata, strijelac het-trika - dao je drugi, četvrti i pet pogodak za "boginju" koja polako postaje veliki favorit za plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Atalanta je vodila 2:0, Leće do poluvremena izjednačio preko Saponare i tada niko nije slutio šta čeka domaćina u nastavku u kojem je lopta pet šuta bila u mreži sastava Fabija Liveranija.

Pored Sapate pogađali su i Donati (autogol), Iličić, Murijel i Malinovskij, pa Atalanta na četvrtom mjestu ima tri boda više i meč manje od Rome.

"Vučica" je savladala Kaljari na Sardiniji 4:2 - pogađali su Kalinić dva puta, te po jednom Klajvert i Kolarov.