Dortmundu derbi dvije Borusije, Bajer se ne zaustavlja, Lajpcig gubi bodove

Bajer igra atomski fudbal, Haverc obara rekorde, dok je Lajpcig ispustio i drugo mjesto
1251 pregleda 0 komentar(a)
Kai Haverc
Kai Haverc
Ažurirano: 07.03.2020. 20:41h

Derbi dvije Borusije u Menhengladbahu pripao je slavnijoj - Dormund je slavio 2:1 i preuzeo je drugu poziciju sa 51 bod, pošto ej Lajpcig odigrao bez golova u Volfsburgu. Lider je Bajern sa bodom više i utakmicom manje, jer sjutra dočekuje Augsburg.

Dormund je poveo u 8. minutu preko Torgana Azara i asistencije Halanda.

Domaćin je izjednačio u 50. preko Larsa Štindla.

Ipak, sjajni bek pozajmljen iz Reala, Hakimi je ovjerio trijumf "milionera" u 71. na asistenciju Džejdona Sanča.

Lajpcig je u poslednjih sedam utakmica slavio u samo dvije i nakon liderske je izgubio i drugu poziciju.

Zato je Bajer nadigrao Ajntraht 4:0, i pokazao sjajnu formu koja ga je krasila u posljednjih osam utakmica.

"Farmaceuti" su u svim takmičenjima nanizali sedam pobjeda, uz remi u Lajpcigu, pa su postali najozbiljnija prijetnja ekipama u zoni Lige šampina.

Za Bajer je Kai Haverc pogodio već u 4. minutu - bio je to njegov 30. pogodak u Bundesligi i postigao ga je kao najmlađi ikada, sa 20 godina i 270 dana. Time je oborio rekord nekadašnjg napadača Šalkea Klausa Fišera, koji je bio 16 dana stariji kada je pogodio 30. put. Haverc je najmlađi u sitoriji lige sa upisanih 100 nastupa.

Belarabi je postigao gol u 14. na asistenciju Paulinja, koji je potom dva puta tresao mrežu - 49. i 55. minut.

Bajer je četvrti sa 47 bodova, bod više od Menhengaldbaha, koji ima utakmicu manje. Lajpcig je drugi sa 50.

Domaći teren iskoristio je i Frajburg protiv Union Berlina 3:1, dok je Šalke temizirao sa Hofenhajmom 1:1, a Herta sa Verderom 2:2.