"Đavoli" opet slavili protiv Sitija, Liverpul bi na "Etihad" mogao doći kao šampion

2901 pregleda 0 komentar(a)
Marsijal
Marsijal
Ažurirano: 08.03.2020. 20:14h

Mančester junajted je drugi put zaredom slavio u gradskom derbiju! Izabranici Ole Gunara Solskjera pobijedili su na "Old Trafordu" Mančester siti 2:0.

U polifinalu Liga kupa Engleske, Junajted je slavio na stadionu gradskog rivala 1:0, ali Pirovu pobjedu, jer je prvi meč na "Old Trafordu" izgubio 3:1.

"Đavoli" su pokazali da znaju kako da zaustave ekipu Pepa Gvardiole, koja je u prvom poluvremenu imala samo šut na gol - Sterlingu je De Hea sjajno odbranio u 10. minutu.

To je najgori rezultat Sitija još od oktobra 2018. godine kada su u igri bez golova sa Liverpulom imali samo jedan šut na gol u prvom poluvremenu.

Junajted je poveo u 30.minutu, kada je Bruno Fernandeš izveo slobodan udarac, Antoni Marsijal je bio brži od pratilaca, a golman Ederson mu je očajnom reakcijom omogućio pogodak.

Konačan rezultat u šestom minutu nadoknade postavio je Skot Mektomini, koji je u 78. minutu ušao umjesto Marsijala.

Junajted ima 45 bodova i samo je tri ispod Čelsija, koji je u zoni Lige šampiona.

Siti ostaje drugi sa 57, pa bi Liverpul u slučaju da dobije naredne dvije utakmice na Etihad, 5. aprila, došao kao novi šampion.