Juve otpisao Inter u ambijentu kakav ne zaslužuje Derbi Italije

4851 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Juventusa svale gol Ramzija, Foto: LaPresse

Vjerovatno najveći meč u istoriji fudbala koji je odigran bez gledalaca završen je pobjedom šampiona - Juventus u Derbiju Italije savladao Inter 2:0, preuzeo vrh tabele, a "nerazure" vjerovatno otpisao iz trke za "skudeto".

U ambijentu kakav ne priliči ovakvoj utakmici, tradiciji i snazi rivala, domaćin je u drugom poluvremenu došao do važne pobjede.

Aron Ramzi je u 54. minutu, nakon duge akcije i gužve pred golom Intera pogodio za 1:0.

Desetak minuta kasnije Paulo Dibala se efektnom fintom na vrhu šesnaesterca oslobodio čuvara i pogodio donji desni ugao.

Na hiljaditom meču u karijeri, Kristijano Ronaldo nije uspio da pogodi gol na 12. meču zaredom u Seriji A.