Utakmica sa deset crvenih kartona: Bruka u Brazilu

62 pregleda 1 komentar(a)
vitorija, Foto: Printscreen
Ažurirano: 19.02.2018. 13:29h

Nesvakidašnje viđene su u Brazilu, na utakmici između Vitorije i Baije, koja će ostati upamćena po tome što je na njoj dodijeljeno čak deset crvenih kartona.

Meč je prekinut u drugom poluvremenu, nakon što je Vitorija ostala sa petoricom igrača na terenu, pri rezultatu 1:1.

Sve je počelo u petom minutu nastavka, kada je Vinisijus postigao gol za Baiju za 1:1 iz penala, a zatim počeo da provocira navijače.

Na njega je potom nasruo golman domaćeg tima, Fernando Migel.

Počela je opšta tuča, a sudija je počeo da kažnjava.

Tri crvena kartona su pokazana igračima Vitorije, dva igračima Baije koji su bili na terenu, a još tri njihovim saigračima koji su uletjeli sa klupe. Prekid je trajao ukupno 16 minuta.

Nije bio kraj. Još jedan igrač Vitorije je isključen, a zatim i i još jedan, zbog šutiranja lopte nakon sudijskog zvižduka, pa je domaći tim ostao sa šest igrača na terenu.

Prema pravilima FIFA, tim može da nastavi utakmicu sa najmanje sedam igrača na terenu.

Bahija će ovu utakmicu vjerovatno dobiti sa 3:0.