Ročdejl zaustavio Totenhem i izborio okršaj na "Vembliju"

Trećeligaš stigao do izjednačenja u 93. minutu
Ročdejl - Totenhem Dele Ali, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.02.2018. 18:08h

Totenhem mora na popravni u FA kupu - iznenadio ga je trećeligaš Ročdejl (2:2) i izborio uzvrani meč na "Vembliju".

Domaćin je vodio na poluvremenu, onda su Lukas Moura i Hari Kejn režirali preokret i izgledalo je da tim Maurisija Poketina ide ka četvrtfinalu...

Kejn je u 88. minutu iskoristio penal, ali je Ročdejl ponosno krenuo naprijed i u 93. produžio "život" u FA kupu makar do revanša u londonskom hramu fudbala.

Poketino je očigledno potcijenio ovu utakmicu, lansirao je gotovo drugi tim, ali su posljednjih pola sata na terenu bili Kejn, Dele Ali, Erik Lamela...

"FA kup je magično takmičenje. Opet ćemo, kao i u prethodnoj rundi protiv Njuporta, igrati uzvratni meč na "Vembliju" i nadam se da ćemo pobijediti. Nisam iznenađen igrom Ročdejla, ovo je takmičenje koje daje šansu svima i motivacija je uvijek ogromna", rekao je Poketino.