Keln ne može bez svog jarca, malo i dva gola prednosti nad Majncom

Jarčevi su pola sata prije kraja vodili sa 2:0, Kamerunac Kunde spektatkularno donio bod Majncu
427 pregleda 0 komentar(a)
Dreksler i Kajnc baš i nisu držali distancu, Foto: Lars Baron
Ažurirano: 17.05.2020. 17:44h

Uzalud je Kelnu bila prednost od dva gola na pola sata prije kraja utakmice sa Majncom. Gosti su iskoristili prazne tribine i stigli su do velikog boda 2:2.

Keln je poveo golom Marka Uta sa penala koji je i izborio u 6. minutu.

U 53. minutu bilo je velikih 2:0 za domaćina, nakog pogotka Florijana Kajnca na dodavanje Drekslera.

Ipak, gosti su pogodili sa izmjenom pa je Nigerijac Avonji nakon šest minuta na terenu pogodio u 61. minutu. Prvi njegov gol u Bundesligi.

Šok za domaćina uslijedio je 11 minuta kasnije, kada su igrači Kelna potcijenili smjelost Kamerunca Kundea, koji je prošao sa loptom po sredini i iskoristio neodlučnost riavla da postigne spektakularan gol.

Imao je Keln potom par izuzetnioh šansi, ali kao da važi prokletstvo u utakmicama "jarčeva" bez svoje maskote Henesa... Bundesliga je u pravilniku zabranila prisustvo životinja na stadionima, pa je jarac Henes IX prvi put propustio domaću utakmicu.

Keln je 10. sa 33 boda, dok je Majnc na četiri boda iznad zone baraža sa 27 bodova.