PROSJEČNO ĆE SE IGRATI SVAKIH 5,5 DANA

CFL raspored: Samo dvije prvoligaške subote, najviše fudbala nedjeljom i utorkom

Prosječno - prvoligaši će igrati svakih 5,5 dana, što i nije tako ubitačan ritam kako se nedavno činilo, jer je prvi Uefin scenario glasio da nacionalna prvenstva moraju da se završe 20. jula.
1227 pregleda 0 komentar(a)
Sa meča Sutjeska - Iskra, Foto: FK Iskra
Sa meča Sutjeska - Iskra, Foto: FK Iskra
Ažurirano: 20.05.2020. 16:28h

Preostalih 13 kola Telekom 1. Crnogorske fudbalske lige, nakon pauze zbog pandemije koronavirusa, odigraće se između 30. maja i 28. jula, po ubrzanom, i neuobičajenom rasporedu.

Subota je obično bila dan za CFL, ali do kraja sezone - samo dva kola igraće tog dana: prvo nakon pauze, 30. maja, i pretposljednje, 18. jula.

Srijedom su se često igrala vanredna kola, ali ni srijeda sada neće biti mnogo zastupljena - tog dana igraće se samo jednom, 3. juna, u 25. kolu.

Primat će do kraja sezone zato preuzeti dani kao što su nedjelja i utorak (tim danima odigraće se po tri kola), dva puta će se igrati četvrtkom, a po jednom ponedjeljkom i petkom.

Prosječno - prvoligaši će igrati svakih 5,5 dana, što i nije tako ubitačan ritam kako se nedavno činilo,  jer je prvi Uefin scenario glasio da nacionalna prvenstva moraju da se završe 20. jula.

Kako je Uefa nije uslovila 1. avgust kao dan kada moraju da se završe nacionalni šampionati, dobili su se novi termini, a baraž i finale Kupa moći će da se igraju početkom avgusta.

Šest prvoligaških klubova će imati čak i jednu malo veću pauzu - deset dana, između pretposljednjeg i posljednjeg kola, kada će Budućnost, Sutjeska, Podgorica i Petrovac igrati polufinale Kupa.

U polufinalu će se igrati samo jedna utakmica, a žrijeb tek treba da se obavi.

24. KOLO (SUBOTA, 30. MAJ) 

Zeta - Rudar Podgorica - Iskra Kom - Sutjeska Petrovac - OFK Titograd Budućnost - Grbalj

25. KOLO (SRIJEDA 3. JUN)

Grbalj - Zeta OFK Titograd - Budućnost Sutjeska - Petrovac Iskra - Kom Rudar - Podgorica

26. KOLO (NEDJELJA 7. JUN)

Zeta - Podgorica Kom - Rudar Petrovac - Iskra Budućnost - Sutjeska Grbalj - OFK Titograd

27. KOLO (PETAK 12. JUN)

OFK Titograd - Zeta Sutjeska - Grbalj Iskra - Budućnost Rudar - Petrovac Podgorica - Kom

28. KOLO (UTORAK 16. JUN)

Zeta - Kom Podgorica - Petrovac Rudar - Budućnost Iskra - Grbalj Sutjeska - OFK Titograd

29. KOLO (NEDJELJA 21. JUN)

Sutjeska - Zeta OFK Titograd - Iskra Grbalj - Rudar Budućnost - Podgorica Petrovac - Kom

30. KOLO (ČETVRTAK, 25. JUN)

Zeta - Petrovac Kom - Budućnost Podgorica - Grbalj Rudar - OFK Titograd Iskra - Sutjeska

31. KOLO (UTORAK 30. JUN)

Iskra - Zeta Sutjeska - Rudar OFK Titograd - Podgorica Grbalj - Kom Budućnost - Petrovac

32. KOLO (NEDJELJA, 5. JUL)

Zeta - Budućnost Petrovac - Grbalj Kom - OFK Titograd Podgorica - Sutjeska Rudar - Iskra

33. KOLO (ČETVRTAK, 9. JUL)

Rudar - Zeta Iskra - Podgorica Sutjeska - Kom OFK Titograd - Petrovac Grbalj - Budućnost

34. KOLO (PONEDJELJAK, 13. JUL)

Zeta - Grbalj Budućnost - OFK Titograd Petrovac - Sutjeska Kom - Iskra Podgorica - Rudar

35. KOLO (SUBOTA, 18. JUL)

Podgorica - Zeta Rudar - Kom Iskra - Petrovac Sutjeska - Budućnost OFK Titograd - Grbalj

36. KOLO (UTORAK, 28. JUL)

Zeta - OFK Titograd Grbalj - Sutjeska Budućnost - Iskra Petrovac - Rudar Kom - Podgorica

Пласман обезедио SofaScore LiveScore