Kiks favorita: Lajpcig s desetoricom remizirao protiv Herte

Tim Julijana Nagelsmana propustio šansu da preuzme drugo mjesto

230 pregleda 0 komentar(a)
Podjela bodova u Lajpcigu, Foto: Beta/AP

Lajpcig je propustio priliku da pobjedom preuzme drugo mjesto na tabeli Bundeslige od Borusije iz Dortmunda.

Tim Julijana Nagelsmana je odigrao neriješeno protiv Herte (2:2), koja iz kola u kolo pokazuje da je potpuno spremno ušla u nastavak sezone.

Gosti iz Berlina su poveli u 9. minutu golom Grujića, a već u 24. je poravnao Klosterman.

Lajpcig je u 63. ostao s desetoricom (isključen je Halštenberg), ali je i poveo - upisao se Šik pet minuta kasnije poslije velike greške golmana Herte Jarštajna.

Sastav Bruna Labadije, ipak, nije zaslužio da poražen ode iz Lajpciga, a zasluženi bod mu je donio Pjontek iz penala koji je iznudio Kunja.

Lajpcig sada ima dva boda manje od drugoplasirane Borusije, a devet u odnosu na lidera Bajern.