Francuska upoznala pravog Jovetića, Aguerov poker za 45 minuta

59 pregleda 0 komentar(a)
Stevan Jovetić, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.02.2018. 16:04h

Stevan Jovetić je jedan od fudbalera koji su obilježili minuli vikend u tzv. Ligama petice.

Sa dva gola donio je pobjedu Monaku protiv Anžea i izborio mjesto u timu kola francuskog šampionata.

Kun Aguero je bio centralna figura, nakon što je dao četiri gola za 45 minuta protiv Lestera. I Ronaldo je uhvatio dobar ritam, a poslije dugo vremena nema Lea Mesija.

Barselona je protiv Hetafea odigrala najslabiju utakmicu ove sezone.

Golmani

Serhio Riko (Sevilja) – Sevilja se mučila protiv Đirone (1:0), a da nije bilo Rika, Vinćenco Montela bi možda već morao da pakuje kofere iz Španije.

Petr Čeh (Arsenal) – spasao svoj tim težeg poraza od Totenhema.

Odbrana

Rami Bensabaini (Ren) – najbolji igrač meča sa Lionom i najzaslužniji za senzacionalnu pobjedu Rena na “Žerlanu” - 2:0.

Đorđo Kjelini (Juventus) – Juve je odnio bodove iz Firence (2:0), Kjelini bio dominantan u odbrani.

Nikolas Nkolo (Torino) – odlično izdanje francuskog defanzivca i gol u pobjedi nad Udinezeom 2:0.

Nordi Mukiele (Monpelje) – još jedan u nizu francuskih talenata. Ima samo 20 godina, blistao kao desni bek protiv Meca.

Džon Kolins (Vest Hem) – držao odbranu svog tima protiv Votforda.

Sredina terena

Marko Arnautović (Vest Hem) – Austrijanac srpskog porijekla je ogroman potencijal, ali to ne pokazuje često. Pogodio je gol Votforda u pobjedi 2:0. Sedam puta se upisao ove sezone.

Marijus Volf (Ajntraht) – gol i asistencija u pobjedi nad Kelnom (4:2).

Eden Azar (Čelsi) – belgijski vihor razbio je odbranu Vest Bromvič Albiona (3:0). Postigao dva gola, upisao asistenciju...

Džengiz Under (Roma) – mladi turski napadač dobio je šansu u posljednja dva meča i maksimalno je iskoristio. Prošle sedmice pogodio u Veroni, u nedjelju upisao dva gola i asistenciju protiv Beneventa.

Kevin de Brujne (Mančester siti) – još jedna minijatura Belgijanca. Tri asistencije u demoliranju Lestera, ukupno 14 gol-dodavanja ove sezone.

Dani Pareho (Valensija) – najzaslužniji za pobjedu Valensije nad Levanteom 3:1. Gol i asistencija za kapitena “slijepih miševa”.

Napad

Stevan Jovetić (Monako) – Francuska je upoznala Jovetića – dva gola protiv Anžea i mjesto u timu kola.

Serhio Aguero (Mančester siti) – dovoljno je reći – četiri gola za 45 minuta u duelu sa Lesterom. Ukupno 21 gol u sezoni za sjajnog Argentinca.

Kristijano Ronaldo (Real) – het-trik u pobjedi nad Real Sosijedadom (5:2). Na posljednje četiri utakmice u Primeri, Ronaldo je dao sedam golova.

Adam Šalai (Hofenhajm) – mađarski napadač upisao dva gola u pobjedi nad Majncom 4:2.

Nejmar (PSŽ) – gol odluke u pobjedi nad Tuluzom. Briljantna sezona za Brazilca – 18 mečeva, 18 golova i 11 asistencija.