Gol-mašina Verner, prvi pogodak Olma: Lajpcig ubjedljiv u Kelnu

997 pregleda 0 komentar(a)
Olmo, Šik i Verner slave gol u Kelnu, Foto: AP

Fudbaleri Lajpciga ostvarili su drugu ubjedljivu pobjedu u gostima od nastavka sezone u Bundesligi - pobijedili su Keln 4:2, nakon što su prethodno bili bolji od Majnca 5:0.

Trijumfom nad Kelnom, tim Julijana Nagelsmana je došao do trećeg mjesta, sa dva boda manje od Borusije Dortmund, a dva više od Bajera i Borusije Menhengladbah.

Domaćin je poveo u sedmom minutu, golom Kordobe, a do poluvremena su preokrenuli Šik i Nkunku.

Na 3:1 povisio je traženi Timo Verner, 25. golom u prvenstvu, da bi Modest vratio nadu Kelnu.

Dileme je riješio Dani Olmo - nekadašnji igrač zagrebačkog Dinama postigao je prvi gol u Bundesligi, a drugi u njemačkom fudbalu, od kada se u u januaru preselio iz Hrvatske.