U prvom meču u Španiji igraće se samo jedno poluvrijeme!

Sastaće se Rajo Valjekano i Albasete i nastaviti duel koji je prekinut još 15. decembra

1021 pregleda 0 komentar(a)
Nepoželjan u Valjehasu: Roman Zozulja, Foto: As.com

Španski fudbal se nakon koronavirusa nastavlja dan ranije nego što je bilo planirano - umjesto 11, igraće se 10. juna, i to u Segundi (Drugoj ligi).

Novi početak će biti neobičan, jer će se ekipe na terenu zadržati svega 45 minuta - sastaće se Rajo Valjekano i Albasete i nastaviti meč koji je prekinut još 15. decembra na poluvremenu kod rezultata 0:0.

Dogodilo se to nakon što su domaći navijači napadača protivnika, Ukrajinca Romana Zozulju, nazivali nacistom.

"Uz podršku Rajo Valjekana, Albasetea i La Lige, sudija je suspendovao utakmicu. Ova odluka je donijeta sa jednim ciljem, a to je da čuva vrijednosti naše konkurencije i sporta koji svi volimo", tada je saopštio Albasete.

Problemi navijača Raja i Zozulje traju još od januara 2017. kada je iskusni fudbaler stigao na pozajmicu u Valjehas.

Zadržao se jedva desetak dana, jer domaće pristalice nisu željele da mu oproste to što nikada nije krio da je naklonjen desničarskim pokretima.

Za Albasete igra nekadašnji crnogorski reprezentativac Ivan Kecojević.

Španska La Liga se nastavlja 11. juna gradskim derbijem između Sevilje i Betisa, Barselona 13. gostuje Majorki, dok Real Madrid dan kasnije igra kod kuće protiv Eibara...

Barsa je lider, ima dva boda više od Reala nakon 27 kola.