Bavarci slavili 4:2 i došli do 90 golova u sezoni u šampionatu

1738 pregleda 0 komentar(a)
Koman postiže gol za 1:1 u Leverkuzenu, Foto: Beta/AP

Bajern je za još jedan korak bliži Salatari nakon što je rutinski savladao Bajer u Leverkuzenu.

Bilo je 4:2 za Bavarce, nije ih poremetilo ni to što je domaćin već u 10. minutu poveo golom Lukasa Alarija.

Odbrana Bajera je, međutim, bila toliko loša da Bajernu i nije bilo teško da se vrati u meč i izdominira.

Kingsli Koman je izjednačio, a udarac "farmaceutima" su u finišu prvog poluvremena zadali Leon Gorecka i Serž Gnabri za ogromnih 1:3.

U nastavku je došao momenat i da se upiše Levandovski - pogodio je nakon centaršuta Tomasa Milera i stigao do 30. gola u ligi ove sezone.

Mileru je to bila 20. asistencija u sezoni. Takav učinak u pet najjačih evropskih liga nije imao niko još od sezone 2014/15. kada se istakao Kevin de Brujne u dresu Volfsburga.

Bajern je istovremeno oborio rekord njemačkog šampionata, jer je u 30 dosadašnjih kola mrežu tresao 90 puta.

Na kraju je pažnju na sebe skrenuo 17-godišnji Florijan Virc, koji je 89. minutu postavio konačan rezultat.

U timu Bajera nije bilo Kaja Haverca, koji je zvanično povrijeđen, mada se na društvenim mrežama prije utakmice spekulisalo i da iza njegovog izostanka stoji upravo Bajern s kojim je navodno dogovorio transfer na kraju sezone.

Bajernu je ovo deveti trijumf zaredom u šampionatu i sada ima 10 od Borusije iz Dortmunda, koja tek treba da odigra meč 30. runde (dočekuje Hertu u 18.30 časova).

Lajpcig je s igračem manje poklekao u sudijskoj nadoknadi protiv Paderbona - gosti su iskoristili isključenje Dajoa Upamekana i došli do boda (1:1) koji im vjerovatno neće pomoći da izbjegnu selidbu u Cvajtu.

Bitan trijumf u borbi za opstanak je upisao Majnc, koji je slavio u Frankfurtu (2:0), dok pobjednika nije bilo u duelu Fortune Diseldorf i Hofenhajma - 2:2.