Vukovi slavili u Bremenu, Šalke 11 utakmica bez pobjede

Volfsburg se probio na šesto mjesto, posljednje koje vodi u evrokupove, Verder je tri boda ispod mjeta za baraž

527 pregleda 0 komentar(a)
Volfsburg je imao razloga da slavi u finišu utakmice u Bremenu, Foto: Flashscore.com
Ažurirano: 07.06.2020. 20:15h

Volfsburg je uspio da slavi u Bremenu. "Vukovi" su iskoristili kontru u 82. minutu za jedini pogodak na meču.

Klaus je povukao sa desne strane, ubacio a Holanđanin Veghorst 12. golom ove sezone donio je nova tri boda, 45 ukupno i šesto mjesto na tabeli. Posljednje koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

"Zeleni" su, sa druge starne, prekinuli niz od tri uspješne utakmice u kojima su osvojili sedam bodova, pa su i dalje u zoni ispadanja sa tri boda manje od mjesta koje vodi u baraž za popunu elitne njemačke lige.

Preostale dviej utakmice danas, Union Berlin Šalke i Augsburg protiv Kelna, završpene su identičnim rezultatom 1:1.

Union je poveo u 11. preko Andriha, da bi Keni postavio konačan rezultat već u 28.

Šalke je bez pobjede u 11, a Union u sedam utakmica zaredom.

Keln je novim golom Francuza Modesta poveo u 85. da bi tri minuta kasnije na strani domnaćina bio efikasan Maksimilijan Filip.