Moćna Budućnost dominirala i protiv Sutjeske, Raičkovićev gol za TV špice

Budućnost je u derbiju nadigrala Sutjesku, od koje ima više čak 18 bodova. Petrovac deklasirao Iskru, Zeta remizirala sa Podgoricom, Kom sa Rudarom a Grbalj sa Titogradom

8983 pregleda 5 komentar(a)
Derbi je pod Goricom, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 07.06.2020. 22:57h

Budućnost je pokazala da je ubjedljivo najbolja ekipa na domaćoj sceni - slavila je 2:0 protiv Sutjeske u derbiju pod Goricom i stekla 18 bodova prednosti na vrhu tabele.

Panajotis Moraitis je postigao prvi gol nakon pauze, a Miloš Raičković sa skoro 50 metara maestralno pogodio za konačnih 2:0.

Sutjeska je bila nemoćna i sa igračem više, jer je u 28. minutu isključen Petar Grbić.

Fudbaleri OFK Titograda i dalje ne znaju za pobjedu u 2020. godini. U takvoj situaciji, ni bod protiv Grblja u Radanovićima nije loš, pa je tim Zorana Govedarice došao do 25. boda u sezoni.

Već devet mečeva traje post Titograda, koji je uz malo sreće mogao do trijumfa.

Šansu utakmice imao je Admir Adrović u 78. minutu kada je šutirao pored gola sa svega sedam metara, a dobru priliku za domaćina je u 91. imao Radomir Đalović.

Đalović je bio u centru pažnje i minut i po kasnije kada je domaći tim tražio penal, ali se sudija Nikola Dabanović nije oglasio...

Titograd je posljednju pobjedu upisao još 1. decembra prošle godine, upravo protiv Grblja (1:0) golom Luke Merdovića.

Grbljani su, s druge strane, prekinuli mini seriju od dva poraza po nastavku šampionata, ali ni u trećem susretu zaredom nisu postigli pogodak.

I dalje su posljednji na tabeli - uz meč više imaju četiri odnosno šest bodova manje od timova koji su u zoni baraža za opstanak.

Petrovac je sjajnom igrom dobio Iskru i sada je na tri boda iznad zone baraža. Iskara osim evrogola Camaja nije pkazala previše.

Podgorica je vodila u Zeti, i bila se bodovno izjednačila na virtuelnoj tabeli ali je Ivan Vukčević izjednačio i vratio domaćoj ekipi dva bod prednosti na tabeli.

Vodio je i Rudar na Zlatici, ali je Sentoku evrogolom donio važan bod Komu u borbi za opstanak.