Prvi put tim Ernesta Valverdea nije postigao gol u tekućem šampionatu
2 komentar(a)
Mesi, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.02.2018. 21:48h

Barselona je odigrala najslabiju utakmicu ove sezone i drugi put zaredom uzela samo bod u Primeri - nakon 1:1 sa Espanjolom prošle sedmice u katalonskom derbiju, lider je sada odigrao bez golova protiv Hetafea.

Prvi put tim Ernesta Valverdea nije postigao gol u šampionatu, a prošlo je godinu i četiri mjeseca od kada je Barsa posljednji put odigrala 0:0 na „Nou kampu” - još od duela sa Malagom u novembru 2016. godine.

"Hetafe je pokazao da u ovoj ligi protiv svih ekipa morate dobro da se oznojite da biste došli do cilj. Ima u Primeri mnogo ekipa koje mogu da nam zagorčaju život, tako da je ovaj remi opomena da opuštanja ne smije da bude", rekao je Valverde.

Barsa nije ni stvorila mnogo šansi, a i to što je ličilo na zicere branio je golman Hetafea Visente Guaita. Najbolju priliku je u finišu propustio Luis Suares.

Tako je prednost Barse u odnosu na drugoplasirani Atletiko Madrid sada sedam bodova.

Valensija je prekinula seriju od šest poraza u svim takmičenjima i savladala Levante u lokalnom derbiju (3:1).

Santi Mina je u 17. minutu donio prednost "slijepim miševima", da bi već u 18. izjednačio Serhio Postigo.

Валенсия - Леванте. Обзор матча. Чемпионат Испании 2017/18. 23 тур. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

U nastavku je domaćin stigao do tri boda pogocima Lusijana Vijeta i Danija Pareha iz poklonjenog penala.

Valensija je i dalje treća na tabeli, s bodom i utakmicom više od Real Madrida...

Sevilja je dobro raspoloženje iz Kupa kralja prenijela i na prvenstvo - pogotkom Pabla Sarabije slavila je protiv Đirone sa 1:0 i došla do pozicije koja vodi u evropska takmičenja.

Pobjednika nije bilo u duelu Selte i Espanjola (2:2).

Gosti su poveli golom Lea Baptistaa, preokrenuo je Maksimilijano Lopes, da bi konačan rezultat postavio Đerard Moreno.