Borusija jača i od VAR-a: Haland se vratio i pogodio za trijumf u 95.

"Milionerima" slavili u Diseldorfu

1208 pregleda 0 komentar(a)
Borusija ostala u igri zahvaljujući Erlingu Halandu, Foto: Twitter

Borusija je u Diseldorfu oživjela u sudijskoj nadoknadi, u momentima kada je djelovalo da više nema ni motiva da juri pobjedu i vjeruje u titulu.

"Milioneri" su pobijedili Fortunu 1:0, i to golom povratnika Erlinga Halanda u 95. minutu - pogodio je glavnom na centaršut Manuela Akanđija.

Pamtiće se i detalj iz 67. minuta kada je poništen pogodak Rafaelu Gereiru zbog navodnog igranja rukom.

Snimak je ostavio mnogo dilema...

Borusija je i ranije mogla da zatrese mrežu u nekoliko navrata, a nakon poništenog gola kao da je izgubila vjeru, pa je pobjedi bio bliži domaćin koji je u posljednjih desetak minuta dva puta pogađao stativu.

Drugačije je mislio Haland, pa Borusija uz meč više ima četiri boda manje od lidera Bajerna.

Fortuna je u zoni baraža za opstanak, ali sada ima samo bod više od Verdera, koji je deklasirao Paderborn u gostima - 5:1.

Herta nije bila poražena čak tri mjeseca, ali će današnji debakl dobro zapamtiti - u Berlinu je slavio Ajntraht 4:1, i to preokretom nakon što je cijelo drugo poluvrijeme imao igrača više.

Union Berlin je trijumfovao u Kelnu (2:1), a pobjednika nije bilo u duelu Volfsburga i Frajburga - 2:2.