Bajernu tri meč lopte za osmu uzastopnu titulu

Bavarci su uspjeli da slave u derbiju sa Menhengladbahom i bez suspendovanog tandema napadača Levandovski - Miler

294 pregleda 0 komentar(a)
Gnabri se trudio da nadomjesti izostanak prvih zvijezda, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 13.06.2020. 21:09h

Bajern je uspio. Slavio je drastično oslabljen protiv Borusije Menhengladbah 2:1, i već za tri dana protiv Verdera bi mu pobjeda garantovala osmu uzastopnu Salataru.

Bez tandema napadača, Roberta Levandovskog i Tomasa Milera, koji su pauzirali zbog žutih kartona, Bajern se mučio, ali ni gosti nisu imali manje problema. Uz suspendovanog Pleu, već nakon šest minuta igre povrijedio se i drugi francuski napadač Markus Tiram.

Ipak je bilo šansi na obje strane, Hofmanu je gol poništen zbog centimetra u ofsajdu da bi domaćin imao najbolju šansu nakon greške Gintera, ali je Jan Zomer spektakularno odbranio udarac Lukasa Ernandesa sa deset metara.

Ipak je ubrzo Zomer pogrešno ispucao loptu a Džošua Cirkze sa lakoćom pogodio za vođstvo domaćina u 26. minutu.

Samo 11 minuta kasnije nespretnom intrevencijom Benjamin Pavar je autogolom donio izjednačenje Menhengladbahu.

U prvih 15 minuta nastavka gledala se ravnopravna iga da bi potom Bajern uspio da napravi pritisak a Pavar da iskoristi grešku rezerviste Vendta i uposli Gorecku, koji je pogodio s peterca za pobjedu u 86. minutu.

Borusija Menhengladbah je sada u nezavidnom položaju, pošto bi bajer pobjedom preuzeo mjesto koje vodi u Ligu šampiona. Igra se 34 kola!