Napoli odbranio pobjedu iz Milana za mjesto u finalu

1040 pregleda 0 komentar(a)
Sa neča Napoli - Inter, Foto: AP

Napoli je drugi finalista Kupa Italije.

Napolitanci su odbranili pobjedu iz Milana protiv Intera (1:0) u prvom meču, uz dosta sreće izborili remi u revanšu 1:1 na domaćem terenu i izborili duel za trofej sa Juventusom.

Inter je poveo već u 2. minutu, nakon što je Eriksen iz kornera iznenadio Ospinu.

Gosti su bili bolji i opasniji, a Napoli iz sjajne kontre u finišu poluvremena izjednačio.

Ospina je sjajno lansirao Insinjea, koji je asistirao Mertensu.

Belgijanac je tako postao najbolji strijelac u istoriji Napolija - postigao 122. gol, jedan više od Mareka Hamšika.

Dijego Maradona je upisao 115 pogodaka.

U drugom poluvremenu "nerazuri" su bili bliži pobjedi, golman Napolija je branio odlično, a Sančes i Eriksen bili zamalo neprecizni...

Finale Juventus - Napoli igra se u srijedu.