Bajer osvojio veliki bod u Gelzenkirhenu, važan trijumf Augsburga u Majncu

Bajer sada učešće u Ligi šampiona drži u svojim rukama, Augsburg slavio za opstanak

311 pregleda 0 komentar(a)
Bajeru dovoljan bod da odluičuje o sudbini, Foto: Flashscore.com
Ažurirano: 14.06.2020. 21:15h

Remijem Šalkea i Bajera 1:1, kompletirano je 31. kolo Bundeslige. Iako je u Gelzenkirhen došao kao apsolutni favorit, Bajer je do boda, ali velikog, došao u finišu!

Tim prije, jer je preuzeo četvrtu poziciju od Menhengladbaha i u prednosti je u borbi za plasman u Ligu šampiona. Šalke nije uspio da prekine niz od 12 utakmica bez pobjede, ali je nagovijestio izlazak iz velike krize.

Nakon što je i 13. utakmicu završio bez pobjede - šest remija i sedam poraza,, Šalke je izjednačio antirekord u klupskoj istoriji. takav loš niz imao je samo početkom 1993. godine.

Šalke je poveo golom Danijela Kaliđurija sa penala u 51. minutu.

Bajer je do boda došao autogolom Mirande u 81. Iako je Paulinjo reagovao kao da je on postigao gol. Pogodak je upisan Mirandi.

U prvoj utakmici dana Augsburg je lijepim pogotkom Niderlehnera u 1. minutu osvojio tri velika boda u borbi za opstanak.

Augsburg ima 35 bodova, ali je Majnc ostao na 31, i samo je tri boda iznad zone baraža.

Utakmicu je obilježila povreda glave Avonjiija, mladića na pozajmici iz Liverpula. On je na nosilima iznesen sa terena ali je bio svjestan na poluvremenu.