Boske je neuništiv: Uskoro će 39, daje golove kao od šale već 12 godina

Dejan Damjanović, Foto: Daegu

Ovaj čovjek je neuništiv - može se reći za Dejana Damjanovića, bivšeg crnogorskog reprezentativca i jednog od neprikosnovenih ljubimca navijača.

Za mjesec i po će napuniti 39 godina, a ne prestaje da daje golove u Južnoj Koreji.

Boske je danas pogodio prvi put u dresu Daegua, kluba u koji je došao u januaru.

Ušao je na teren u 69. minutu i samo tri minuta kasnije glavom pogodio mrežu Seula za konačnih 6:0.

Nije slavio gol - očekivano, jer je u Seulu ostvario status legende korejskog fudbala, za osam godina koliko je nosio dres tima iz prijestonice.

Sa Seulom je tri puta bio šampion, dva puta najbolji igrač lige, finalista azijske Lige šampiona.

Damjanović je, zaista, kultna fudbalska figura u Južnoj Koreji.

Već 12 sezona daje golove, ukupno 166 u prvenstvu te zemlje, a odavno je najbolji strijelac kada je riječ o igračima iz inostranstva.

Pored Daegua i Seula igrao je u Inčonu i Suvonu.

Za Crnu Goru je odigrao 30 utakmica i upisao osam golova, a posebno se pamte njegovi pogoci za pobjedu nad Ukrajinom 1:0 u Kijevu i za remi sa Engleskom 1:1 u Podgorici.