Poker Kuna Aguera za 45 minuta, veliki Hari srušio i Arsenal

96 pregleda 0 komentar(a)
aguero, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.02.2018. 19:33h

Lester se držao 45 minuta na "Etihadu", ali "lisice" nisu mogle ništa protiv Serhija Aguera - argentinski golgeter u drugom poluvremenu je postigao čak četiri gola, ukupno 21. u sezoni, a 197. u dresu Sitija.

Lider je slavio 5:1 i ostvario 23. pobjedu u prvenstvu.

Sterling je u trećem minutu doveo Siti u vođstvo, a Džejmi Vardi poravnao sredinom poluvremena.

U nastavku se raspucao Aguero, koji do 53. minuta dva puta pogodio gol rivala.

Treći pogodak poklonio mu je Kasper Šmajhel, ali je i Kunova realizacija bila maestralna. Partiju iz snova zaokružio je u posljednjim trenucima meča.

"Zaslužio je ovo - trči, radi, trudi se, ulazi u šanse. Lijepo je imati u ekipi takvog strijelca", rekao je Pep Gvardiola.

Siti je ponovo na plus 16 u odnosu na Mančester junajted, koji sjutra gostuje Njukaslu.

"Danas imamo 16, sjutra ćemo možda imati 13 bodova prednosti. Uporno ponavljam da još nije ništa gotovo, ali za sada nam ide veoma dobro", kazao je Gvardiola.

Hari Kejn je upisao još jednu "recku", još jedan sjajan i važan gol potvrdivši status najveće zvijezde engleskog fudbala.

Napadač Totenhema odlučio je derbi sjevernog Londona protiv Arsenala efektnim pogotkom glavom u 49. minutu.

Kejn je dominantno skočio u šesnaestercu rivala i pogodio donji desni ugao na centaršut Dejvisa, za 23. gol u prvenstvu.

To je njegov sedmi pogodak na sedam mečeva sa "tobdžijama", više od njega u mečevima velikih rivala dao je samo Emanuel Adebajor.

"On je naša sadašnjost i budućnost. Ponosni smo što je igrač Totenhema", rekao je Maurisio Poketino.

"Odigrali smo veliku utakmicu, fantastično izdanje cijelog tima".

Domaćin je zasluženo slavio protiv blijedog tima Arsena Vengera, pobjeda je mogla da bude ubjedljivija da je Koreanac Son bio snalažljiviji i da Čeh nije imao nekoliko dobrih odbrana.

Jedinu pravu šansu za Arsenal imao je Lakazet u 93. minutu, a bila bi nepravda da je pogodio i donio remi.

"Kejn je bio prevaga. Dao je fantastičan gol. Mi smo imali mnogo situacija iz kontranapada, nismo imali mirnoću u dodavanjima, ni pravo rješenje u opasnoj zoni", kazao je Arsen Venger.

Totenhem je nastavio pozitivan niz, bila je to šesta pobjeda u posljednjih devet kola (uz tri remija) za nastavak trke za plasman u Ligu šampiona.

Everton je lako izašao na kraj Kristal palasom (3:1), dok je Svonsi nastavio put ka opstanku.

"Labudovi" igraju sjajno pod vođstvom Karlosa Karvahala, vezali su devet mečeva bez poraza u prvenstvu i FA Kupu, a trijumf nad Barnlijem bio im je treći uzastopni na domaćem terenu.

Tri boda velškom timu donio je Koreanac Ki Song Jong u 81. minutu.

Vest Hem je bio ubjedljiv protiv Votforda (2:0), dok je Stouk ispustio pobjedu nad Brajtonom (1:1). U finišu meča Čarli Adam nije iskoristio penal...

Mančester siti – Lester 5:1

Sterling 3, Aguero 48, 53, 77, 90. - Vardi 24.

Totenhem - Arsenal 1:0