Budućnost moćna u Pljevljima, Iskra vidi Evropu, Sutjeska gurnula Titograd u ambis, Petrovac ne gubi

Zeta i Kom igrali 1:1

15622 pregleda 32 reakcija 7 komentar(a)
Moraitis, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 16.06.2020. 23:08h

Budućnost se brzo vratila u pobjedničku formu - lider je deklasirao Rudar u Pljevljima 4:0 u meču 28. kola, pet dana nakon ubjedljivog poraza od Iskre u Danilovgradu.

Nakon haotičnog uvoda meča, koji je kasnio 52 minuta, jer je na tribinama bilo mnogo više od 200 ljudi, "plavi" su na terenu pokazali dominaciju i klasu, poigravali se sa nemoćnim domaćinom.

Blistao je dvostruki strijelac Panajotis Moraitis, dvije efektne asistencije upisao je Miloš Raičković. Pogađali su Dušan Stoiljković i Igor Ivanović.

Sutjeska je uhvatila ritam, ostvarila drugu uzastopnu pobjedu - savladala je OFK Titograd u Nikšiću sa 3:1.

Šampion je poveo golom Osmajića, a Nedić nespretnom reakcijom pogodio sopstvenu mrežu za 1:1 na poluvremenu.

U nastavku je Sutjeska dominirala protiv bespomoćnih gostiju i preko Markovića i Grivića došla do bodova.

OFK Titograd već 11 kola ne zna za pobjedu, do kraja će strahovati za opstanak, a mjesto u baražu, kako trenutno stvari stoje, teško da može da izbjegne...

Iskra je sve bliža istorijskom uspjehu i plasmanu na evropsku scenu, nakon pobjede nad Grbljem 2:1.

Tim Aleksandra Nedovića ima osam bodova više od Zete, koja je igrala 1:1 sa Komom. Zeta je od 52. minuta imala igrača manje, nakon isključenja golmana Akovića.

Petrovčani su neporaženi u nastavku sezone, nisu izgubili na sedam vezanih gostovanja, a u posljednjih 10 kola doživjeli su samo jedan poraz i to od Budućnosti.

28. kolo

RUDAR - BUDUĆNOST 0:4 kraj

Dušan Stoiljković 17, Panajotis Moraitis 28, 69, Igor Ivanović 44.

ZETA - KOM 1:1 kraj

Elom Kođo 39. - Nikola Zvrko 26.

PODGORICA - PETROVAC 1:1 kraj

Nikola Vujnović 49. - Miloš Kalezić 68.

ISKRA - GRBALJ 2:1 kraj

Nemanja Kartal 27. (autogol), Driton Camaj 51. - Vladan Kordić 55.

SUTJESKA - OFK TITOGRAD 3:1 kraj

Milutin Osmajić 8, Božo Marković 61. (penal), Dragan Grivić 75. - Nemanja Nedić 28. (autogol)