Bruka u Rusiji: Prvotimci u karantinu, omladinci na terenu, Rostov gubi Ligu šampiona zbog korone

2082 pregleda 0 komentar(a)
Mladi golman Rostova nakon primljenog gola, Foto: Printscreen

U Rusiji je fudbal izgleda morao da krene po svaku cijenu, a ceh je platio Rostov.

Iako je šest igrača tog kluba pozitivno na koronavirus, a cijeli tim u izolaciji, FS Rusije nije dozvolio da se utakmica sa Sočijem u prvom kolu nastavka sezone odloži.

Rostov je, tako, na teren morao da izvede omladinski sastav, ekipu čiji je prosjek godina 17,2.

Mladići, koji su počeli da treniraju prije tri dana poslije tri mjeseca pauze, čak su i poveli u 1. minutu, ali je bilo jasno da ne mogu da iznenade - Soči je do poluvremena postigao četiri gola, uz promašeni penal, a na kraju je bilo čak 10:1.

Tako je Rostov zbog koronavirusa izgubio korak u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Pauzu je dočekao na četvrtom mjestu, sa tri boda manje od Lokomotive i Krasnodara, a makar još dvije utakmice će morati da igra bez prvotimaca...