Dejan Damjanović redom ruši bivše klubove, povreda Mugoše

Popularni Boske će narednog mjeseca proslaviti 39. rođendan, a nakon Seula srušio je i Suvon. Povreda Stefana Mugoše

2824 pregleda 26 reakcija 1 komentar(a)
Boske ne prestaje da rešeta, Foto: Daegu

Dejan Damjanović je odavno fudbalska ikona u Južnoj Koreji. O kakvom napadačkom instiktu i klasi je riječ, bivši napadač crnogorske selakcije, koji će sljedećeg mjeseca napuniti 39 godina, potvrdio je i danas.

Damjanović je protiv kluba za koji je igrao prošle sezone, Suvon, u igru ušao u 65. minutu, i za pola sata je uspio da režira potpuni preokret.

Vodio je Suvon pogotkom iz 41. da bi Brazilac Ćesinjo preokrenuo pogotcima u 75. i 77. minutu, a pobjedu Daegua potvrdio je Boske u trećem minutu nadoknade.

To je njegov drugi gol u šest nastupa, a prvi je dao u pobjedi nad Seulom, sa kojim je stigao do finala Kupa šampiona Azije.

Stefanu Mugoši i njegovom Inčonu se baš ne da. O je zbog povrede igru napustio u 33. minutu, da bi potom Busan golom u nastavku odnio bodove (1:0).