Terzić lansirao Budućnost, Sutjeska bez gola protiv Zete, Titograd se probudio, Petrovac nastavio niz

Sutjeska nije uspjela da pogodi mrežu Zete, pa Budućnost u posljednjoj utakmici kola ima priliku za još veći bijeg

20701 pregleda 3 komentar(a)
Vasilije Terzić, Foto: Savo Prelević

Budućnost je na samo pet bodova od titule sedam kola prije kraja prvenstva.

Desetu uzastopnu pobjedu pod Goricom "plavima" je donio džoker Vasilije Terzić, koji je u 85. minutu riješio meč sa čvrstom Podgoricom - 1:0.

Gosti su dobro parirali lideru, bili i opasniji u pojedinim trenucima, a u prvom dijelu stativa je spasila domaćina.

Budućnost ima 17 bodova više od Sutjeske.

Poslije 11 utakmica i više od sedam i po mjeseci, fudbaleri OFK Titograda ostvarili su pobjedu u prvenstvu.

Savladali su Iskru na svom terenu 2:1, ostvarili prvi trijumf još od 1. decembra, čime su zadržali šanse da izbjegnu baraž.

Admir Adrović je 101. golom u crnogorskom prvenstvu doveo "romantičare" u vođstvo, a nakon izjednačenja Ognjena Obradovića iz penala, tri boda domaćinu donio je Ermin Alić iz gužve pred golom rivala.

Petrovac je nastavio odličan ritam - uknjižio treću pobjedu u nastavku prvenstva, uz tri remija, učvrstivši se u sredini tabele.

Bodove ekipi Nenada Vukčevića u duelu sa Komom donio je Zoran Mikijelj.

Gosti su od 54. minuta imali igrača manje.

Prve dvije utakmice su završene sa svega jednim pogotkom - Radomir Đalović je iz kontre u četvrtom minutu nadoknade kaznio Rudar za promašaje. Rudar je u Radanovićima imao brojne šanse, jer je cijelo drugo poluvrijeme imao igrača više.

Upravo je Đalović sa gol linije spasao jednu od izuetno dobrih prilika Pljevljaka.

I Sutjeska je bila bolji rival od Zete, ali je nedostajalo malo sreće u završnici,. naročito kod udarca Osmajića u 80. minutu kada je savladao golmana ali je lopta pogodila prečku.

Shodno odlukama Nacionalnog koordinacionog tijela za borbu protiv zaraznih bolesti na tribinama može biti maksimalno 200 gledalaca.