Liverpul se igrao sa Palasom, titula je sada stvarno na vidiku

"Redsi" će već sjutra postati prvaci Engleske ako Mančester siti ne pobijedi Čelsi

1803 pregleda 1 komentar(a)
Gol i asistencija Salaha, Foto: Flashscore.com

Lagani ritam Liverpula protiv Kristal Palasa i lagana pobjeda - 4:0, evrogolovi Trenta Aleksander-Arnolda i Fabinja, magična asistencija Mohameda Salaha, zadovoljstvo Jirgena Klopa...

Sve to je uvod u sjutrašnji duel Čelsija i Mančester sitija koji bi mogao da stavi tačku na šampionsku trku, ako ona uopšte i postoji.

„Redsi” sada imaju 23 boda više od „građana” koji će predati krunu već sjutra veče u slučaju da u Londonu ne pobijede „plavce”.

Pitanje je, dakle, samo dana ili kola kada će Liverpul uraditi ono što nije od 1990. godine.

Aleksander-Arnold je iz slobodnog udarca najavio sigurnu pobjedu domaćina na „Enfildu”, do poluvremena se upisao i Salah, prije nego je Fabinjo poslao strijelu ka golu protivnika.

Tačka je stavljena u 69. minutu kada je Sadio Mane zatresao mrežu poslije fantastičnog pasa Salaha.