Pobjeda Dečića, Jezero se izjednačilo sa Bokeljom, remi u derbiju začelja

Drezga - Lovćen 1:1, Tuzani savladali Otrant-Olimpik

3983 pregleda 139 reakcija 0 komentar(a)
Lovćen se ne predaje, Foto: FK Lovćen

Lider Dečić je rutinskom pobjedom nad Otrant-Olimpikom uvećao razliku na tabeli Druge fudbalske lige.

Tim Veska Steševića je savladao Ulcinjane 4:0 golovima Anđela Rudovića, Marka Tućija i Iljira Camaja (dvostrukog strijelca), pa sada ima 12 bodova više od tandema Bokelj - Jezero.

Rivali za drugo mjesto su se sastali u Plavu i slavio je domaćin - 2:1.

Jezero je povelo pogotkom Vuka MIlačića u 10. minutu, Ivan Mićunović je poravnao u finišu prvog poluvremena, da bi Nemanja Tmušić postavio konačan rezultat.

Četvrtoplasirano Jedinstvo je poraženo u Tivtu - bolji je bio Arsenal (2:1), koji je tako došao do pete pozicije na tabeli. Domaćina je do trijumfa vodio Dejan Pepić sa dva gola... Za Bjelopoljce se upisao Filip Kalačević iz penala.

Bitna tri boda u borbi za opstanak je osvojio Mornar, koji je u Baru pobijedio Ibar - 2:0 (pogađali su Marko Kažić i Savo Gazivoda), pa je udaljen sedam bodova od zone ispadanja.

A borbu za opstanak vode Drezga i Lovćen, koji su podijelili bodove u Spužu (1:1).

Hulijan Montenegro je donio prednost Cetinjanima u 14. minutu, ali je već u 15. konačan rezultat postavio Aleksa Maraš.

Drezga je tako sačuvala četiri boda prednosti u odnosu na Lovćen. Posljednji je Otrant-Olimpik...

Naredno kolo je na programu 4. jula, sastaće se: Bokelj - Drezga, Lovćen - Dečić, Otrant-Olimpik - Mornar, Ibar - Arsenal, Jedinstvo - Jezero.