Atalanta - gol mašina kakvu Italija nije vidjela 60 godina

Ekipa Đan Pjera Gasperinija je u 28 utakmica postigla čak 80 golova u Seriji A!

11408 pregleda 1 komentar(a)
Strijelac 80. gola, Muriel je u proslavi zaboravio na distancu i mjere bezbjednosti, Foto: Flashscore.com
Ažurirano: 28.06.2020. 22:20h

Atalanta je apsolutni fudbalski hit.

Ekipa iz Bergama je slavila u Udinama 3:2 i šestom uzastopnom popbjedom ima 11 bodova više od Rome u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Sapata u 9. a potom Muriel u 71 i 79. minutu pogađali su za Atalantu, dok je oba gola za domaćina dao Lazanja (31. i 87).

Atalanta je prva ekipa u Seriji A koja je u 28 mečeva postigla 80 golova, nakon Fiorentine, koja je u sezoni 1958/59 u ovoj fazi prvenstva stigla do 86 pogodaka.

Muriel je uiz to, postigao 15 golova a devet ušavši sa klupe što ja najbolji rezultat od 1994. gdopien i uvođenja tri boda za pobjedu.

Slavio je i Napoli i umakao je Milanu tri boda u trci za Ligu Evrope. Napoltanci su sa 3:1 kući dobili Spal.

Dris Mertens (4), Hose Kaljehon (36) i Amin Junes (78) pogodili su za domaći sastav, dok je gol za goste upisao Andrea Petanja (29).

Sampdorija je u problemu pošto je iz Đenove bodove odnijela Bolonja 2:1.

Sampdorija je na svega bod od zone ispadanja.

Sasuolo i Verona su remizirali u vatrometnom duelu 3:3, a svih šest pogodaka viđeno je u drugom poluvremenu.

Verona je vodila 1:0 i 3:1, ali je Sasuolo iščupao bod postigavši pogodak za 3:3 u sedmoj minuti nadoknade.

Sasuolo je i u prošlom kolu odigrao 3:3 protiv Intera izjednačivši u 89. minuti.

Za domaći sastav golove su postigli Žeremi Boga (53, 77) i Rožerio (90+7), a za Veronu Darko Lazović (51), Mariuš Stepinski (57) i Mateo Pesina (68).