Bajern šesticom do polufinala Kupa Njemačke

Jak tim izveo je Jup Hajnkes protiv Paderborna, a mrežu su pogađali Koman u 19, Levandovski u 25, Kimih u 24, u Toliso u 55. i Roben u 86. i 88. minutu,
1 komentar(a)
Bajern, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.02.2018. 20:51h

Bajern se plasirao u polufinale Kupa Njemačke, devetu godinu zaredom, ubjedljivom pobjedom (6:0) na gostovanju trećeligašu Paderbornu.

Jak tim izveo je Jup Hajnkes, a mrežu su pogađali Koman u 19, Levandovski u 25, Kimih u 24, u Toliso u 55. i Roben u 86. i 88. minutu.

U polufinalu je i Bajer Leverkuzen, nakon velikog preokreta i slavlja protiv Verdera na "Baj areni" (4:2, nakon produžetaka).

Gosti su su golovima Krusea iz penala i Johansona već u 7. minutu vodili 2:0. Njemački reprezentativac Julijan Brandt donio je "farmaceutima" izjednačenje, golovima u 31. i 55. minutu, da bi Belarabi i Haverc pogocima u drugom produžetku režirali potpuni preokret.

U preostalim mečevima četvrtfinala sjutra sastaju Ajntraht - Majnc i Šalke - Volfsburg.