Lester nastavio pad, Arsenal moćan kad je već kasno

4106 pregleda 0 komentar(a)
Rišarlison postiže gol za Everton, Foto: AP

Lesterov san o Ligi šampiona se polako ruši - "lisice" je prekinula pauza, a nakon poraza od Evertona 2:1 zadržale su svega tri boda prednosti u odnosu na zahuktali Mančester junajted.

Rišarlison u 10. i Sigurđson u 16. minutu iz penala postigli su golove za tim Karla Anćelotija.

Poraz Lestera ublažio je Ihenačo početkom nastavka.

Lester je nakon prekida prvenstva, od mogućih devet osvojio samo dva boda.

Arsenal je ostvario drugu vezanu pobjedu u šampionatu, demolirao je Norič 4:0 na svom terenu, tri dana nakon što je izborio i plasman u polufinale FA kupa.

Obamejang je postigao dva gola, u 33. i 67. minutu, pogađali su i Džaka i Soareš.

"Tobdžije" su šest bodova udaljene od evropske zone, a osam od zone Lige šampiona.

Ubjedljiv je bio Njukasl, na gostovanju Bornmutu 4:1, pogocima Gejla i Longstafa u prvom, te Almirona i Lazara u drugom poluvremenu.