Drugi uzastopni poraz "plavaca" uz gol-razliku 1:7
1 komentar(a)
Votford - Čelsi, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.02.2018. 22:08h

Čelsi pokazuje limite kako sezona odmiče. Izostanak Alvara Morate u ovom trenutku Antonio Konte teško nadoknađuje, vidjelo se to i na gostovanju Votfordu - "plavci" su izgubili sa čak 4:1, pa im je sve teže u borbi za četvrto mjesto u Premijer ligi.

Na "Vikaridž roudu" im je posao dodatno otežao vezista Bakajoko koji je isključen u 30. minutu, da bi vođstvo domaćinu donio Dini iz penala pošto je Deulofeu nadmudrio Kurtou.

Čelsi je dugo bio bezopasan, ali je u 82. imao bod u džepu kada je Azar sa skoro 25 metara zatresao mrežu domaćina.

Niko tada nije mogao ni da pretpostavi da Konteov tim čeka debakl - primio je tri pogotka za 10 minuta za jedan od najtežih poraza od kada je Italijan stigao na "Stamford bridž".

Уотфорд - Челси. Обзор матча. АПЛ, Тур 26 от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Prednost Votfordu vratio je Janmat, pobjednika je riješio Deulofeu, a konačan udarac Čelsiju zadao je Pereira.

Čelsi je upisao drugi poraz zaredom (nakon 3:0 protiv Bornmuta) i ostao na četvrtom mjestu, ali sa samo bodom više od petoplasiranog Totenhema.

Votford je slavio prvi put od 26. decembra i duela sa Lesterom.