Milan uručio titulu Juventusu, Lacio nemoćan bez napadača

Adam Marušić nije bio u sastavu Lacija zbog povrede butnog mišića

5195 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje fudbalera Milana, Foto: AP

Šampionska trka u Italiji je, po svemu sudeći, riješena - Milan je na Olimpiku ubjedljivo savladao Lacio čak sa 3:0, pa je Juventus stekao sedam bodova prednosti nad rimskim timom.

Juve je danas bio ubjedljiv protiv Torina 4:1.

Ostalo je još osam kola do kraja, ali malo ko vjeruje da može da dođe do preokreta u borbu za "skudeto".

Bez prvog strijelca Imobilea, kao i drugog klasičnog napadača Kaiseda, Lacio je bio izgubljen u duelu sa "rosonerima", koji su, s druge strane, odigrali jednu od boljih utakmica ove sezone.

Golom Čalhanoglua, udarcem sa ivice šesnaesterca, gosti su poveli u 23. minutu, da bi desetak minuta kasnije Zlatan Ibrahimović iz penala, koji je umalo uhvatio Strakoša, povećao na 2:0.

Konačan rezultat postavio je Ante Rebić, devetim golom u sezoni.

Milan je došao do šestog mjesta na tabeli, a ima dva boda manje i meč manje od petoplasirane Rome.

Adam Marušić nije bio u sastavu Lacija zbog povrede butnog mišića.

Prema nekim informacijama, za 27-godišnjeg crnogorskog reprezentativca sezona je završena.