Čelsi pobijedio Palas u gostima 3:2

6421 pregleda 0 komentar(a)
Kristijan Pulišić, Foto: AP
Ažurirano: 07.07.2020. 23:13h

Čelsi je pregrmio još jedno teško iskušenje i korača ka Ligi šampiona - Lampardov tim slavio je na gostovanju Kristal palasu 3:2.

Olivije Žiru i Kristijan Pulišić, igrači u formi, donijeli su "plavcima" dva gola prednosti nakon 27. minuta igre.

Smanjio je Vilfrid Zaha do poluvremena, ali je Tejmi Abraham u 71. minutu vratio veliku prednost gostima.

Minut nakon trećeg gola Čelsija, pogodio je Kristijan Benteke za 2:3. Promjena više nije bilo...

Arsenal je propustio vjerovatno i posljednju šansu da kroz prvenstvo dođe do evropske scene - igrao je 1:1 sa Lesterom kod kuće.

Lester je ostao u zoni Lige šampiona, na četvrtom mjestu i četiri boda više, uz meč više od Mančester junajteda.

"Tobdžije" su rano povele, golom Obamejanga, da bi u 75. minutu ostali sa deset igrača, nakon isključenja Nketije.

Bod "lisicama" donio je Džejmi Vardi u 84. minutu.

Votford je slavio protiv Noriča 2:1, a gol za pobjedu u 55. minutu je upisao Dani Velbek - nekadašnji napadač Arsenala, Mančester junajteda i engleske selekcije upisao se prvi put još od avgusta 2018.

Uradio je to na efektan način, makazicama.