Lacio izgubio dah, Leće srušio Rimljane

4921 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Lećea, Foto: AP

Lacio nije mogao da izdrži ritam nakon pauze - Rimljani su izgubili drugi put zaredom, nakon ubjedljivog poraza od Milana kod kuće 3:0, stigao je i poraz od Lećea u gostima 2:1.

Lacio ima sedam bodova manje i utakmicu više od Juventusa, koji večeras igra sa Milanom.

Leće je osvojio zlatne bodove u borbi za opstanak, možda i bodove za spas i bijeg iz zone ispadanja, uz, doduše, meč više.

Tim sa juga Italije je zasluženo slavio. Imao je poništen gol nakon intervencije VAR-a i promašen penal, dok je Lacio bio blijeda sjenka ekipe koja je dugo igrala sjajno i pratila Juventus.

Gosti su i poveli na stadionu Via del Mare, golom Felipea Kaiseda u petom minutu.

Izjednačio je Kuma Bubakar u 30. minutu, a Marko Mankozu promašio penal do poluvremena.

Pobjedu Lećeu donio je Fabio Lućoni na početku drugog poluvremena.