Milan u transu, pomračenje Juventusa: "Rosoneri" od 0:2 do 4:2 za 18 minuta

Milan napravio čudesan preokret protiv Juventusa

7628 pregleda 2 komentar(a)
Fudbaleri Milana slave gol Rebića, Foto: AP

Kakav bljesak Milana i kakvo pomračenje Juventusa u derbiju 31. kola Serije A - šampion je vodio 2:0 u 53. minutu, a "rosoneri" u narednih 27 postigli čak četiri gola i prvi put od oktobra 2016. godine pobijedili velikog rivala i najbolju italijansku ekipu.

Juve je golovima Adrijena Rabioa i Kristijana Ronalda u 47. i 53. minutu stekao veliku prednost na San Siru i izgledalo je da će ostvariti rutinsku pobjedu za bjekstvo na sedam bodova prednosti nad Laciom.

A onda - čudo, nestvaran preokret "rosonera".

Pokrenuo ga je Zlatan Ibrahimović iz penala u 62. minutu i najavio crveno-crni trans.

Četiri minuta kasnije stiglo je izjednačenje u režiji Franka Kesija, a u prvom narednom napadu Rafael Leao je efektno pogodio za 3:2.

Ante Rebić je kompletirao čudesnih 18 minuta Milana za konačnih 4:2.

Prvi put od 1989. godine Milan je dao četiri gola Juventusu.

Srećom po Juventus, i Lacio je izgubio od Lećea (2:1), dok su "rosoneri" došli do pete pozicije, sa bodom više i utakmicom više od Rome i Napolija.