Dva gola Salaha, Liverpul napada Sitijev rekord

Novi šampion savladao Brajton, trebaju mu tri trijumfa u posljednja četiri kola da probije brojku od 100 bodova

3368 pregleda 0 komentar(a)
Salah postiže prvi gol protiv Brajtona, Foto: Flashscore.com

Magična brojka od 100 bodova koju je Mančester siti dohvatio u sezoni 2017/18. je ugrožena.

Liverpul je savladao Brajton (3:1), to mu je 30. pobjeda ove sezone i sada je na cifri od 92 boda.

Dakle, novom šampionu u posljednja četiri kola mu tri trijumfa garantuju rekord Premijer lige.

Salah i Henderson su rano (u 6. i 8. minutu) donijeli dva gola prednosti "redsima", a domaćin je reagovao do poluvremena i smanjjio minus preko Trosara.

Salah je, međutim, 15 minuta prije kraja 19. pogotkom u ligi ove sezone otklonio sve dileme.

Egipćanin je od kada je stigao u Liverpul učestvovao u 100 golova u Premijer ligi - dao je 73, uz 27 asistencija.