Remi Espanjola i Barse, pobjeda Atletika uz povrede Savića i Godina

U katalonskom derbiju nije bilo pobjednika, Stefan Savić zbog povrede izišao u 29, a Godin u 51. minutu
60 pregleda 1 komentar(a)
Đerard Pike Barselona, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.02.2018. 21:58h

Barselona je stala nakon sedam pobjeda u Primeri, ali još se nije pojavila ekipa koja je ove sezone savladala tim Ernesta Valverdea u elitnom rangu španskog fudbala.

Espanjol je, doduše, to uradio prije dvadesetak dana u Kupu kralja, ali u prvenstvu mu je snove o trijumfu prekinuo Đerard Pike golom u 82. minutu.

U gradskom derbiju nije bilo pobjednika (1:1), a pamtiće se i žestoki startovi, svađe Pikea sa igračima protivnika koje su mogle i da prerastu u fizički obračun...

Espanjol je poveo pogotkom Đerarda Morena sredinom drugog poluvremena koji je krunisao bolju igru svoje ekipe, pa je izgledalo da manji tim iz Barselone ima snagu da sruši velikog favorita.

Barsina je, ipak, bila posljednja - Pike je poravnao glavom na centaršut Lionela Mesija, pa je „blaugrana” upisala četvrti remi, uz 18 trijumfa.

Эспаньол - Барселона. Обзор матча. Espanyol - Barcelona Highlights от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

"Nije bilo lako na ovako nakvašenom terenu, trebalo nam je vremena da se adaptiramo na potpuno drugačije uslove", rekao je Valverde.

Mesi je počeo na klupi...

"To je bila rotacija koju smo planirali", dodao je Valverde.

Velikan sa "Nou Kampa" ima najbolji start u istoriji kada je prvenstvo u pitanju.

Atletiko Madrid je savladao Valensiju i učvrstio se na drugoj poziciji.

Атлетико - Валенсия. Обзор матча. Чемпионат Испании 2017/18. 22 тур. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Jedini pogodak, i to evrogol, dao je Anhel Korea u 59. minutu, pa "kolćonerosi" sada imaju devet bodova manje od Barselone.

Stefan Savić je najvjerovatnije povrijedio zadnju ložu, dok je Godin u jednom nenamjernom duelu u kaznenom prostoru Valensije "dobio" lakat od golmana Neta.

Atletik Bilbao je izgubio na gostovanju u Đironi (2:0), dok golova nije bilo u duelu Hetafea i Leganesa.