Sutjeska osvojila turnir u Gabeli

Izabranici Nikole Rakojevića danas su u finalnoj utakmici savladali domaći GOŠK, devetoplasirani sastav Premijer lige BiH, rezultatom 2:1.
5 komentar(a)
Sutjeska, Foto: Sportsport.ba
Ažurirano: 03.02.2018. 16:13h

Fudbaleri Sutjeske pobjednici su Memorijala "Andrija Anković", koji se igra u Gabeli, Bosna i Hercegovina.

Treće mjesto na turniru zauzeo je splitski Hajduk, koji danas bio bolji od Zrinjskog, takođe sa 2:1.

Sutjeska je bila bolja od domaćina tokom dobrog dijela meča, po vrlo teškom terenu, a povela je u 38. minutu, kada je Šaleta Kordić iskoristio centaršut Luke Merdovića.

U 68. minutu Nikšićani su izveli dobru akciju, Merdović je centrirao sa desne strane, Denković šutirao, golman GOŠK-a kratko je odbio loptu na koju je natrčao Božo Marković i zakucao je pod prečku.

Domaćin je smanjio na 2:1 u 77. minutu, kada je Vladan Bubanja postigao autogol.

Junak pobjede Nikšićana ipak je rezervni golman Suad Ličina, koji je u prvom minutu nadoknade odbranio penal i donio trijumf svom timu.

Ovo je peta pobjeda Sutjeske u pripremnom periodu, na isto toliko odigranih mečeva.

Prije GOŠK-a i Zrinjskog, pali su Dečić, Bokelj i Kom Eurozox.