Siti se mučio sa Bornmutom, Totenhem i Volvs nastaviti borbu za Evropu

"Građani" slavili 2:1, Sparsi bolji od Njukasla

6693 pregleda 0 komentar(a)
Silva je postigao evrogol iz slobodnog udarca, Foto: REUTERS

Mančester siti je savladao Bornmut na "Etihadu" 2:1 u utakmici u kojoj je pokazao dva lica.

"Građani" su dominirali u prvom poluvremenu, vodili 2:0 majstorskim golom Davida Silve i Gabrijela Žezusa, a onda su gosti u nastavku krenuli na sve ili ništa.

Bornmut je imao nekoliko šansi da smanji minus, ali je to uradio tek u 88. minutu preko Dejvida Bruksa. Bilo je prekasno, "trešnjice" klize ka Čempionšipu.

Pep Gvardiola je tako upisao 111. trijumf u ligi u 150 utakmica na klupi Sitija.

Totenhem je slavio u Njukaslu 3:1 (pogodak Sona, pa dva Harija Kejna) i nastavio da vjeruje da može do plasmana u Ligu Evrope.

Sparsima odgovara i rezultat sa "Tarf Mura", gdje je Barnli u sudijskoj nadoknadi golom iz penala zaustavio Vulverhempton - 1:1.

"Vukovi" sada na šestom mjestu imaju bod više od tima Žozea Murinja.