„Đavoli” odgovorili na izazov „lisica”, u posljednja dva kola spektakl oko LŠ

Mančester junajted savladao Kristal Palas 2:0. Ključni će, gotovo sigurno, biti obračun Lestera i Junajteda u posljednjem kolu na „King Pauer stadionu”

4515 pregleda 0 komentar(a)
Antoni Marsijal pogađa za konačnih 2:0 protiv Kristal Palasa, Foto: Reuters

Borba za dva predstavnika Engleske u Ligi šampiona dostiže vrhunac.

Mančester junajted je savladao Kristal Palas 2:0 i odgovorio na izazov Lestera, koji je istim rezultatom ranije danas porazio Šefild junajted.

Meč na „Selhurst parku” riješio je Markus Rašford. Sjajni engleski napadač je u nadoknadi 1. poluvremena prevario golmana i dva defanzivca „orlova” i pogodio za 1:0, a onda u 78. minutu asistirao Antoniju Marsijalu.

Istakao se i David de Hea sa nekoliko odbrana, pogotovo slobodnog udarca Luke Milivojevića u 49. minutu.

Drugo poluvrijeme je produženo 11 minuta, zbog povrede beka domaćih Patrika van Anholta.

Na dva kola do kraja, u igri za elitno takmičenje su Čelsi sa 63, te „lisice” i „crveni đavoli” sa po 62.

Ključni će, gotovo sigurno, biti obračun Lestera i Junajteda u posljednjem kolu na „King Pauer stadionu”.

Šampion iz 2016. prije toga gostuje Totenhemu, dok rekorder Premijer lige dočekuje Vest Hem.

I Čelsi čeka pakao - ide na noge Liverpulu, pa čeka Volvs, koji se bori za mjesto u Ligi Evrope.