Derbi Londona u finalu, Čelsi bolji od Mančester junajteda

Na Vembliju će u finalu FA kupa igrati Čelsi i Arsenal

11486 pregleda 0 komentar(a)
Lampard će spremati timi za prvi trenerski trofej, Foto: Beta/AP

U finalu najstarijeg fudbalskog takmičenja - FA kup, igraće se londonski derbi na "Vembliju".

Čelsi je sa 3:1 slavio protiv Mančester junajteda, nakon što je u prvom polufinalu juče Arsenal na "Vembliju" iznenadio Mančester siti 2:0.

Priliku da osvoje svoje prve trenerske trofeje imaće Frank Lampard i Mikel Arteta, a posljednji put u finalu FA kupa Arsenal je 2017. dobio Čelsi na oproštaju Arsena Vengera.

"Đavoli" su zbog sjajne forme bili favorit na Vembliju, ali su na terenu napravili previše grešaka, naročito golman De Hea, pa su prekinuli niz od 19 utakmica bez poraza!

Zbog povrede glave Baija i dugotrajnog prekida, poluvrijeme je završeno nakon pogotka Žirua u 11. minutu nadoknade poluvremena, kojim je "plavce" doveo u vođstvo.

Greška De Hee nakon šuta Mejsona Maunta u prvom napadu nastavka dodatno je otežala poziciju izabranika Ole Gunara Solskjera.

Utakmica je riješena u 74. autogolom Megvajera.

Najbolji igrač "đavola" Bruno Fernandeš je sa penala postigao samo počasni gol.