Spal ispao, Đenovi najvažnija pobjeda

Sampdorija je velikim preokretom i pobjedom u Parmi obezbiejdila opstanak

2714 pregleda 0 komentar(a)
Veteran Kvaljarela asistira i pogađa za spas Sampe, Foto: Flashscore.com

Sampdorija je trećom uzastopnom pobjedom, nakon velikog preokreta u Parmi 3.2, obezbijedila osptanak jer ima 41 bod.

Parma ima bod manje i vodila je sa 2:0 na poluvremenu, ali je u nastavku ekipa Klaudija Ranijerija preoketom potvrdila sjajnu formu.

Fiorentina je takođe bezbjedna, jer je nizom od pet utakmica bez poraza i pobjedom na "Frankiju" nad Torinom 2:0, "ljubičasti" imaju 42 boda. Torino je na 37 i u posljednja četiri kola mu je dovoljan trijumf.

Tim porije jer je Leće poražen u Đenovi, pošto je Mankousu promašio penal a Gabrioejl je psotigao autogol za poraz od 2:1.

Đenova ima 33 boda, Leće je 17. sa 29.

Spal je i defibitivno ispao nakon poraza u Breši 2:1. Breši sa 24 boda treba čudo da bi opstala - da dobije sve do karaja a Đernova izgubi.

Napoli je preokretom dobio Udineze, koji je poveo, ali su Milik u prvom a Politano u petom minutu nadoknade vratili Nalotancima šesto mjesto sa 56 bodova, koliko ima i Milan.

Ta pozicija vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, ali Napoli ima direktan plasamn u to takmičenje kao osvajač Kupa.